Vánoční ozdoba ze skleněných perliček
Andělíček - ozdoba na vánoční stromek
Andělíček - ozdoba na vánoční stromek
Andělíček - ozdoba na vánoční stromek (1)

Andělíček - ozdoba na vánoční stromek

Skladem
Osobně v prodejně:ihnedPřepravní společností:1-2
104 Kč 86 Kč bez DPH
Popis

Roztomilému miniandílkovi se nedá odolat. Zářit může na stromečku nebo na adventním věnci, ale přizdobit s ním klidně můžete i vánoční dárky. Dávejte ale pozor - je křehký.

Výroba skleněných perličkových ozdob je tradičním řemeslem České republiky. Ozdoba byla vyrobena ručně v krkonošské Poniklé. Skleněné perličky jsou zevnitř nastříbřeny pravým stříbrem.

Perličkové ozdoby se už více než sto let ručně vyrábějí v Krkonoších. Než se perlička, vyfouknutá ze skleněné trubice, dostane na hotovou ozdobu, musí projít minimálně pěti páry šikovných rukou. Perlařské řemeslo má v Poniklé hlubokou tradici a od roku 2020 patří mezi nehmotné kulturní dědictví UNESCO. Podrobné informace o historii i současnosti perličkového řemesla, vč. možnosti exkurzí přímo do perlařských dílen v Poniklé, najdete na: www.rautis.cz

BarvaBílá
Hloubka1,5 cm
Šířka3 cm
Výška5 cm
Kód746 533 6807/30EAN8596396004026
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení